E

Ğ

E

R


İ

N

S

A

N


İ

S

E

N


Ö

L

M

E

Z

S

İ

N


K

O

R

K

M

A
Uzumbaba Anasayfa          istatistik
Üzümbaba Düşüncelerim


Şövalyelerin torunları Alevi katliamlarının hazırlayıcıları

1978 mayıs, Maraş katliamı.
Hasar: 111 ölü, 1000`in üzerinde yaralı, 1000 civarında ev ve işyeri yakılıp talan ediliyor.

Amaç: Alevi halkını sindirip göçe zorlamak.

1980 mayıs, Çorum katliamı.
Hasar: 57 ölü, 200`ün üstünde yaralı, 300 civarı ev ve işyeri yakılıp talan ediliyor.

Amaç: Alevi halkını sindirip göçe zorlamak.

1993 2 temmuz, Sivas Madımak katliamı.
Hasar: 37 aydın ve halk ozanlarını Madımak otelinde göz göre göre yakmak. Yaktırma işini bitirttikten sonra da "tahriklere kapılmayın" mesajını veren bir devlet ve hükümet.

Amaç: Alevi halkına ülke çapında büyük bir gözdağı vermek.

1995 mart, İstanbul, Gazi mahallesi olayları.

Hasar: 23 ölü, 600`den fazla yaralı.

Amaç: Anadoludan zorla göç ettirilmiş Alevi halkını artık metropollerde de korkutmak, sindirmek, örgütlenmelerini engellemek.


İşte bu 17 yıllık süreçte Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna en büyük emeği geçen bir halka yapılan zulüm.
Bu dört katliam girişimleri de, devletin içinde odaklaşmış, sonradan adları teker teker ortaya çıkan çeteler sürüsü tarafindan planlı bir şekilde yapılmıştır. Hemen hepsi de tek bir ocaktan emir alıyorlardı.

Hele sloganları çok ilginçti, anadolu halkını tam galeyana getirecek şekilde ayarlanmıştı.

"Müslüman, namusunu kurtar"
"Müslüman mahallesinde salyangoz"

............................

Ortaçağ şövalyeleri avrupadan ortadoğuya haçlı seferlerine başladıklarında tek bir amaçları vardı, ortadoğu zenginliklerini her ne pahasına olursa olsun kapmak, ve dünyaya hükmetmek, dünya halklarını köleleştirmek. Öyle de yaptılar. Sömürücü emperyalizmin temelleri bu ortaçağ şövalyeleri tarafindan atıldı. Amaçlarına ulaşabilmeleri için de sömürecekleri yerlerde kendilerine maşalar gerekiyordu. Bugün Irakta olanlar da ayni, Cumhuriyet tarihimizde Alevi halkına ve parelel düşünce yapısına uyanlara uygulanan bu katliam girişimleri de ayni.

12 eylül 1980 darbesinin bu şövalyelerin torunlarının ürünü olduğunu bilmeyen yok artık. Bu darbenin en büyük amacı, bu ülkeyi, bu halk düşüncesinden tamamen temizlemek ve ülkeyi şövalyelerin torunlarına ardına kadar açmaktı.

Dışarıdan gelecek tüm emperyalist güçlere karşı kanı pahasına hayır diyebilecek bir halk, Alevi halkı, eşit ve kardeşçe yaşam ilkelerinden asla ödün vermeyen bir halk, Alevi halkı. Bu yüzden 12 eylül darbesinden en büyük kıyıma bu halkın bilinçli, cesur, gözüpek yurtsever gençleri uğramıştır.

Şövalyelerin torunlarının oyunlarına alet olmamak bilinçli yurtseverlikten geçer. Maşalar da tarihte yerini her zaman olduğu gibi gerekli yerde alır.
Biz ülkemizde kardeşçe ve hakça yaşam şartlarımızı geliştirelim, gerisi vız gelir. Böyle utanç verici katliam girişimcilerini eritelim içimizde, utanç duysunlar yaptıklarından, ders çıkarsınlar.

2 temmuz unutulamaz... Unutmak, insanlığımızı unutmak demektir.

Kısa ve öz....

19 haziran 2006
Üzümbaba


Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!
Copyright 2004-2018. Üzümbaba sitesi. All Rights Reserved
Uzumbaba Anasayfa